TWCD506K060CCYZ0000
AVX
Category: Capacitors
TANTALUM CAPACITOR 50UF 10% 60V AXIAL; Capacitance:50 F; Voltage Rating:60V; Product Range:TWC-Y Series; Capacitance Tolerance: 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Packaging:Each; Lead Spacing:-; ESR:2.65ohm