UB800-18GM40-U-V1
Pepperl+Fuchs
Single head system, Short design, 40 mm, Function indicators visible from all directions, Analog output 0 ... 10 V, Series: -18GM, Housing diameter: 18 mm, Sensing range: 50 ... 800 mm, Connection type: Connector M12 x 1 , 4-pin