UBC400-18GH40-I-V1
Pepperl+Fuchs
Single head system, Short design, 40 mm, Analog output 4 mA ... 20 mA, Measuring window adjustable, Series: -18GM, Housing diameter: 18 mm, Sensing range: 40 ... 400 mm, Connection type: Connector M12 x 1 , 4-pin