UBEC300-18GH40-SE2-V1
Pepperl+Fuchs
Short design, 40 mm, Switch output, Program input, Series: -18GM, Housing diameter: 18 mm, Output type: PNP, NO, Sensing range: 100 ... 300 mm, Connection type: Connector M12 x 1 , 4-pin