UEI30-050-Q48P-C
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONVERTER ISO POL 1 O/P 30W 6A 5V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1 Output; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:75V; Output Power Max:30W; Output Voltage - Output 1:5V; Width:23.4mm ;RoHS Compliant: Yes