UHE-5/5000-Q48N-C
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
CONVERTER DC/DC 5A Q48-5.0V XHE; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:30W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:-; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:75V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:-; Width:40.6mm; Height:10.2mm; Depth:50.8mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Efficiency:90%; External Depth:10.16mm; External Length / Height:40.64mm; External Width:50.8mm; Isolation Voltage:1.5kV; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Rating:30W; Supply Voltage:48V