UKL1V222KHD
Nichicon
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF 35V 10% RADIAL; Capacitance:2200 F; Voltage Rating:35V; Product Range:KL Series; Capacitance Tolerance: 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:18mm; Packaging:Each; Height:35.5mm ;RoHS Compliant: Yes