V26MLA1206A
Littelfuse
Category: Varistors
VARISTOR 20VRMS; Voltage Rating VAC:20V; Voltage Rating V DC:26V; Product Range:ML Series; Clamping Voltage Vc Max:60V; Varistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Varistor Type:Multilayer Varistor (MLV); Peak Surge Current @ 8/20µs:150A; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Peak Energy (10/1000uS):600mJ; Automotive Qualification Standard:-; Capacitance:600pF; Clamping Voltage:56V; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:60V; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Packaging:Cut Tape; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:150A; Suppressor Type:Transient Voltage; Surge Current:150A