VLS3P040R1
Schneider Electric
BODY SW DISCONNECTOR 3P 40A 690V; Switch Terminals:Screw Clamp; No. of Poles:3 Pole; Contact Current Max:40A; Contact Voltage AC Max:690V; For Use With:Schneider TeSys VLS Series Disconnect Switches; Contact Voltage DC Max:-