VPDF501W473K1GV001E
Johanson Dielectrics
CAP, 0.047µF, 500V, 10%, X7R, 1210; Capacitance: 47000pF; Voltage Rating: 500V; Ceramic Capacitor Case: 1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature