W21-120RJI
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 120 OHM 2.5W 5%; Resistance:120ohm; Product Range:W21 Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:100V; Resistor Element Type:Wirewound; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes