WF08U5113BTL
Walsin Technology
Category: Resistors
RES THIN FILM 511K 0.1% 0.1W 0805; Resistance:511kohm; Product Range:WF08U Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)