WH100-1R0JI
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
RESISTOR 1 OHM 100W 0.05 SOLDER LUG; Resistance:1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes