WH50-100RJI
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 100 OHM 50W 5%; Resistance:100ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C RoHS Compliant: Yes