WH50-15RJI
TT Electronics Resistors
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 15 OHM 50W 5%; Resistance:15ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes