WHC200FET
Ohmite
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 200 OHM 2W 1%; Resistance:200ohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:2W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:WH Series; Resistor Element Type:Wirewound