WHS5-220RJT075
Welwyn Components
Category: Resistors
RESISTOR SURGE 220R 5W 500V 5%; Resistance:220ohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:WHS Series; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Resistor Mounting:Through Hole