WNC2R0FET
Ohmite
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 2OHM 2W 1%; Resistance:2ohm; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:2W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:WN Series; Resistor Element Type:Wirewound