WRM0204C-470RFI
Welwyn Components
Category: Resistors
RESISTOR MELF 0204 50PPM 470R 1%; Resistance:470ohm; Voltage Rating:200V; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:WRM 0204 Series; Resistor Element Material:Metal Film; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; MELF Resistor Case:MELF DIN 0204 [3715 Metric]; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Mounting:Surface Mount Device