XMLR040G1P26
Telemecanique Sensors
PRESSURE SENSOR 40BAR 1/4"-18 NPT; Operating Pressure Max:40bar; Sensor Output:PNP; Pressure Measurement Type:-; Voltage Rating:24VDC; Port Style:1/4" - 18 NPT; Supply Current:50mA; Product Range:OsiSense XMLR Series ;RoHS Compliant: Yes