XMLR2D5G1P25
Telemecanique Sensors
PRESSURE SENSOR 2.5BAR G1/4; Operating Pressure Max:2.5bar; Sensor Output:PNP; Pressure Measurement Type:-; Voltage Rating:24VDC; Port Style:G1/4 (1/4" BSP); Supply Current:50mA; Product Range:OsiSense XMLR Series ;RoHS Compliant: Yes