XMS50070
TDK Lambda
Category: Power Supplies
POWER SUPPLY MEDICAL AC-DC 24V 20.8A; No. of Outputs:1 Output; Power Rating (Covection Cooling):500W; Input Voltage VAC:90V AC to 264V AC; Power Supply Output Type:Fixed; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:20.8A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Product Range:XMS500 Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Input Voltage AC Max:264V; Input Voltage AC Min:90V; Output Power Max:500W