YC164-FR-078K2L
Yageo Europe
Category: Resistors
RESISTOR ARRAY 1% 8K2; Resistance:8.2kohm; No. of Elements:4Elements; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Network Circuit Type:Isolated; Product Range:ARV Series; No. of Pins:8Pins; Voltage Rating:50V; Power Rating per Element:62.5mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); External Depth:0.6mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Packaging:Cut Tape; Power Rating:62.5mW; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Mounting:Surface Mount Device; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:50V