YC248-JR-07680RL
Yageo Europe
Category: Resistors
RESISTOR ARRAY 8 RES 0616 5% 680R; Resistance:680ohm; No. of Elements:8Elements; Resistor Case Style:0616 [1640 Metric]; Network Circuit Type:Isolated; Product Range:YC Series; No. of Pins:16Pins; Voltage Rating:50V; Power Rating per Element:62.5mW; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); External Depth:0.45mm; External Length / Height:4mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Packaging:Cut Tape; Power Rating:62.5mW; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Mounting:Surface Mount Device; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:50V