0JTD.800T
Littelfuse
Category: Miscellaneous
FUSE TIME DELAY CLASS J 0.8A; Product Range:POWR-PRO Series; Fuse Current:800mA; Voltage Rating VAC:600VAC; Voltage Rating V DC:300VDC; Fuse Size Metric:20.6mm x 57.2mm; Fuse Size Imperial:13/16" x 2-1/4"; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Body Material:Melamine