1SNK508013R0000
Entrelec
Category: Miscellaneous
TERMINAL BLOCK DIN-RAIL 2POS 10AWG; No. of Positions:2Positions; Wire Size AWG Min:24AWG; Wire Size AWG Max:10AWG; Conductor Area CSA:4mm²; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:24A; Rated Voltage:800V; No. of Levels:1