380LQ121M450H022
Cornell Dubilier
Category: Capacitors
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 120UF 450V 20% SNAP-IN; Capacitance:120 F; Voltage Rating:450V; Product Range:380L Series; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85 C; Capacitance Tolerance: 20%; Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm