ASMT-JY32-NTV01
Broadcom
Category: LEDs
LED 3W WARM WHITE 153LM; Product Range:-; LED Colour:Warm White; Viewing Angle:140°; Luminous Flux @ Test:85lm; CCT:3500K; Forward Current If Max:700mA; Forward Voltage @ Test:3.2V; Forward Current @ Test:350mA; Packaging:Each; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Colour Temperature Max:3500K; Colour Temperature Min:2700K; Forward Voltage VF Max:3.8V; LED Mounting:SMD; Material:InGaN; No. of Pins:6Pins; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; Power Dissipation Pd:3.01W