AT28C64B-15PU
Atmel
Category: Memory
PARALLEL EEPROM 64KBIT DIP-28; IC Interface Type:Parallel; Memory Size:64Kbit; EEPROM Memory Configuration:8K x 8bit; Clock Frequency:5MHz; Memory Case Style:DIP; No. of Pins:28Pins; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:5.5V