BA56-11SURKWA
Kingbright
Category: Displays
DISPLAY LED 0.56" RED COM.ANODE; LED Colour:Red; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:1.95V; Luminous Intensity:73mcd; No. of Digits / Alpha:3; Character Size:14.22mm; Common Connection:Common Anode; Packaging:Each; Product Range:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)