BA56-11SYKWA
Kingbright
Category: Displays
DISPLAY LED 0.56" YELLOW COM.ANODE; LED Colour:Yellow; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2V; Luminous Intensity:120mcd; No. of Digits / Alpha:3; Character Size:14.22mm; Common Connection:Common Anode; Packaging:Each; Product Range:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)