BZD27C43P
Taiwan Semiconductor
Category: Diodes
DIODE ZENER 0.8W 43V; Zener Voltage Vz Typ:43V; Power Dissipation Pd:800mW; Diode Case Style:SMD; Zener Tolerance :-; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:175 C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:- ;RoHS Compliant: Yes