BZX84C2V4
Diodes Inc.
Category: Diodes
DIODE ZENER 2.4V 0.35W SOT23-3; Zener Voltage Vz Typ:2.4V; Power Dissipation Pd:350mW; Diode Case Style:SOT-23; Zener Tolerance ±:8%; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Packaging:Cut Tape; Product Range:BZX84C Series; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C