BZX84C6V2LFHT116
ROHM Semiconductor
Category: Diodes
ZENER DIODE AEC-Q101 6.2V SOT-23; Zener Voltage Vz Typ:6.2V; Power Dissipation Pd:250mW; Diode Case Style:SOT-23; Zener Tolerance :5%; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150 C; Packaging:Cut Tape; Product Range:-; ;RoHS Compliant: Yes