BZX84W-C27X
Nexperia
Category: Diodes
ZENER DIODE AEC-Q101 27V SOT-323; Zener Voltage Vz Typ:27V; Power Dissipation Pd:275mW; Diode Case Style:SOT-323; Zener Tolerance ±:5%; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:BZX84W Series; Automotive Qualification Standard:AEC-Q101; MSL:MSL 1 - Unlimited