CM150DY-12NF
Powerex
Category: Transistors
IGBT Module; Transistor Polarity:-; DC Collector Current:150A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.7V; Power Dissipation Pd:590W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; No. of Pins:7Pins; Operating Temperature Max:150 C ;RoHS Compliant: Yes