CMD15-21SRC/TR8
CML Innovative Technologies
Category: LEDs
LED RED 1.5MM X 2MM 15MCD 660NM FULL REEL; LED Color:Red; LED Mounting:SMD; Bulb Size:1.5mm x 2mm; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:1.7V; Wavelength Typ:660nm; Luminous Intensity:15mcd; Viewing Angle:140 ; Colour:Red