EL100D10-05
Crydom
Category: Relays
SOLID STATE RELAY 5VDC 3-100VDC 10A; Contact Configuration:-; Load Current:10A; Operating Voltage Max:100VDC; Relay Mounting:Panel; Relay Terminals:Quick Connect; Switching Mode:DC Switch; Operating Voltage Min:3VDC; Control Voltage Min:4VDC; Control Voltage Max:8VDC; Product Range:EL Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)