EL240A10R-05
Crydom
Category: Relays
SOLID-STATE PANEL MOUNT RELAY 4-8VDC 10A; Control Voltage Range:4VDC to 8VDC; Operating Voltage Range:24VAC to 280VAC; Load Current:10A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Quick Connect; Control Voltage Type:DC