FT312D-32L1C-R
FTDI
Category: Integrated Circuits (ICs)
USB CONTROLLER ANDROID HOST LQFP-32; USB IC Type:USB Host Controller / Android Host; USB Standard:USB 2.0; Supply Voltage Min:2.97V; Supply Voltage Max:3.63V; Interface Case Style:LQFP; No. of Pins:32Pins; Data Rate:-; No. of Ports:-; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Packaging:Cut Tape; Product Range:-; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); USB Type:USB Host / Peripheral Controller