GW5BNC15L02
Sharp Devices Europe
Category: LEDs
LED, 190LM, HI COL 5000; Product Range:-; LED Module Type:Board + LED; LED Colour:Cool White; CCT:5300K; Luminous Flux @ Test:190lm; Luminous Flux @ Max:-; Power Rating:3.6W; Supply Voltage:10.2V; Forward Current @ Test:360mA; Power Module Configuration:Square; Operating Temperature Min:-30°C; Operating Temperature Max:90°C; MSL:-; External Depth:18mm; External Length / Height:1.5mm; External Width:18mm; Forward Current If:400mA; Forward Current If Max:400mA; Forward Voltage VF Max:11.5V; Luminous Flux:190lm; Luminous Flux Min:135lm; Luminous Flux Typ:190lm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Range:-30°C to +90°C; Reverse Protection Voltage:-5V; Voltage Vf Min:8.5V; Voltage Vf Typ:10.2V