HY27UF082G2M-TPCB
SK Hynix
Category: Integrated Circuits (ICs)
IC, FLASH NAND 2GB, SMD, TSOP48; Memory Size:2Gbit; Flash Memory Configuration:256M x 8bit; IC Interface Type:Serial; Memory Case Style:TSOP; No. of Pins:48Pins; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:3.6V; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:70°C; Product Range:-; MSL:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Memory Type:Flash; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Page Size:2112Byte; Supply Voltage Range:2.7V to 3.6V; Termination Type:Surface Mount Device