HY27UF084G2B-TPCB
SK Hynix
Category: Integrated Circuits (ICs)
IC MEMORY FLASH NAND 4GBIT TSOP48; Memory Size:4Gbit; Flash Memory Configuration:512M x 8bit; Clock Frequency:-; IC Interface Type:Parallel; Memory Case Style:TSOP; No. of Pins:48Pins; Access Time:20ns; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:3.6V; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:70°C; Packaging:Each; Product Range:-; MSL:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Memory Type:Flash; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Supply Voltage Range:2.7V to 3.6V; Termination Type:Surface Mount Device