LTC1100CN8#PBF
Linear Technology
Category: Amplifiers and Comparators
INSTRUMENT AMPLIFIER 18KHZ 110DB DIP-8; No. of Amplifiers:1; Input Offset Voltage:10 V; Slew Rate:3V/ s; Bandwidth:18kHz; Supply Voltage Range: 2.5V to 8V; Amplifier Case Style:DIP; No. of Pins:8; Amplifier Output:Single Ended ;RoHS Compliant: Yes