MBR10150+
Multicomp
Category: Diodes
SCHOTTKY RECTIFIER 10A 150V TO-220AC; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:150V; Forward Current If(AV):10A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:TO-220AC; No. of Pins:2Pins; Forward Voltage VF Max:1.05V; Forward Surge ;RoHS Compliant: Yes