PTZTFTE254.3B
ROHM Semiconductor
Category: Diodes
ZENER DIODE AEC-Q101 4.3V 1W DO214AC; Zener Voltage Vz Typ:4.3V; Power Dissipation Pd:1W; Diode Case Style:DO-214AC; Zener Tolerance :-; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:150 C; Packaging:Cut Tape; Product Range:PTZTF;RoHS Compliant: Yes