PX2AS2XX500PSAAX
Honeywell S&C
Category: Miscellaneous
SENSOR PRESSURE GAUGE 500PSI; Operating Pressure Max:500psi; Sensor Output:Analogue; Pressure Measurement Type:Sealed Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:7/16" - 20 UNF; Supply Current:5mA; Product Range:-; Pressure Max:500psi; Pressure Type:Gauge