RCD-24-0.30/W
RECOM Power Inc.
Category: LEDs
LED DRIVER DC-DC CC 0.3A 35V DIP; Product Range:RCD-24 Series; Output Power Max:10.5W; Output Voltage Max:35V; Output Current:300mA; Dimming Control Type:Analogue Digital PWM; DC / DC Converter Mounting:Panel; DC / DC Converter Output Type:Adjustable; Input Voltage Min:4.5V; Input Voltage Max:36V; Approvals & Standards:CSA UL; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); LED Driver Mode:Constant Current; Output Voltage Min:2V