SKM200GB125D
Semikron
Category: Transistors
IGBT MODULE DUAL N CH 1.2KV 200A; Transistor Polarity:Dual N Channel; DC Collector Current:200A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):3.3V; Power Dissipation Pd:-; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; Transistor Case Style:Module; No. of Pins:7Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015)