SKM200GM12T4
Semikron
Category: Transistors
IGBT Module; Transistor Polarity:-; DC Collector Current:314A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.2kV; Power Dissipation Pd:-; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:800mV; No. of Pins:7Pins; Operating Temperature Max:175 C ;RoHS Compliant: Yes